TÜRK MİLLETİNİN ACI GERÇEĞİ
        Bir milleti bir arada tutan en güçlü bağ milli ve manevi değerlerlerdir. Ailede bu değerlerle güçlenen devletin devamını sağlayan en önemli unsurlardır. Din ahlakının olmadığı veya dini değerlerin ortadan kalktığı bir toplumda aile ve devlet kavramı da zamanla geçerliliğini yitirecektir.

        Aile en temel unsurdur şuanda bulunduğumuz durumda televizyon programları ile Türk ailesine inanılmaz şekilde saldırı var ama hiç kimsenin umurunda değil. Kendimizi dizilerdeki yaşantıya göre ayarladık ve onların yaşantısına odaklandık hatta kendi özümüz bırakıp giyim tarzımızda ve adetlerimizde Avrupalılaşma çabasındayız bu ortamda yetişen çocuklarımızdan da fazla bir şey beklemek haksızlık olur. Aile üzerinden ve genetiği değiştirilmiş gıdalarla Türk milletini tamamen bitirmek istiyorlar.

        Türk ve Müslüman devletler üzerinde oynanan oyunlar çok büyük. Bizim Türk milleti olarak Avrupa’nın kapısında bekleyip kendimizi daha da küçük düşürmeden Türk ve Müslüman devletleri ile birlik olmamız gerekmez mi? Devlet olarak bizim öncülük yapacak gücümüz ve kabiliyetli devlet adamlarımız var. Türk ve İslam geleneği etrafına birleşecek onlarca Türk devletleri var Türkiye’nin bir şeyler yapmasını bekliyor. İçimizdeki dışarıdan destekli Türk düşmanlarından fırsat bulup bir adım atamıyoruz devamlı engel çıkıyor. Ama bir gün bu dünya Türkün gücünü bir sefer daha görecek.

        Daha güçlü olmamız için milli ve manevi değerlerimize ne kadar çok önem verirsek gelecek nesillerimiz kimseye boyun eğmek zorunda kalmayacak. Yaşadığımız bu günlerde lise ve üniversite gençliğinin dini ve milli değerlerimizden bihaber olarak yetiştiği acı gerçekte olsa bilinmektedir. Devletimizin geleceği için diplomalı cahiller ordusundan çok dürüst, ahlaklı, vatansever ve çevresindekilere güven veren gençlere ihtiyacı vardır. Güvenli bir ortamın toplumların devamı için önemi büyüktür. Birbirimize güvenmemiz birlik olmamızı ve daha uzun süre sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ayakta kalmamızı sağlar. Çevresine güven veren insanlar vatanına, dinine bağlı dürüst olurlar ve başarılar da peş peşe gelir. Büyük başarıların meydana gelmesiyle Türk ailesi daha sağlam olacak ve devletimiz düşmanlarına korku dostlarına güven verecektir.

        İnsanlar arasındaki güvensizlik dinimizi tam anlamıyla yaşamadığımız veya dini kendimize göre yorumladığımızdan meydana gelmektedir. Bunda din görevlilerine büyük görevler düşmektedir. Yaşadığımız ortamda insanlar din adamlarından en ufak yanlış gördüğünde inanç konusunda şüpheye düşmesine ve hatta din düşmanlığı yapmasına kadar gitmektedir. Devlet yöneticilerimizin din görevlisi olarak tayin ettiği kişileri takibinde hassas davranmalı o beldede bulunan inançlı insanların her şeylerinin orada görevli din adamlarına emanet edildiği bilincinin özellikle verilmesi gerekmektedir. Din adamları görev yaptığı çevrede dürüstlüğü ile güven kazanıp güven konusunda da görevli olduğu yerdeki halkı bilinçlendirmesi Türk ailesinin temelinin sağlamlaşmasına dolayısıyla toplumun dine ve devlete karşı yapılacak olan provokatörlere karşı kenetlenmesini sağlayacaktır.

        Birey olarak dinim ve devletim için daha fazla nasıl hizmet edebilirim düşüncesiyle kısa bir sürede olsa geçmişimizi düşünsek acaba ne için yaşadığımızın farkında olabilir miyiz? Tarihimize baktığımızda altı yüz yıl boyunca dünyanın en büyük güçlerinden biri olan Şanlı Osmanlı Devleti milli ve manevi değerlere olan bağlılığından gelen güçlü bir kültür üzerine yükselmiştir.

        Şanlı bir tarihe, büyük ve köklü bir medeniyetin temsilcisi olan Müslüman Türk Milleti nasıl oldu da yabancıların değerlerine sahip çıkacak hale geldi. Ne yaptıysak kendi kendimize yaptık savaşarak yapamadıklarını bize masa başında yaptılar. Bize kendilerinin dahi beğenmedikleri adetlerini benimsettiler. Kendi içimizde ki misyonerlerde boş durmadı tabi ki medya yoluyla bütün içindeki pislikleri kustular onların pislikleri bize pembe dünya olarak göründü daha doğrusu bize o şekilde gösterildi. Şanlı geçmişimizle gurur duyacağımıza bize unutturdukları gibi düşman olmamız için de ellerinden geleni yapıyorlar.

        Hep birlik olalım birbirimize güvenelim ve Türk Milleti artık ayağa kalkıp şahlanması için hiçbir engel yoktur.

  afsar391@hotmail.com (2017)  Yorumlar - Yorum Yaz
  Hava Durumu
  GÜLBAHÇE ANAOKULU

  GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE SAĞLAM 

  TEMELLER ÜZERİNDE İNŞAA EDELİM