GEÇMİŞTEN DERS ALMA ZAMANI GELMEDİMİ?....

  GEÇMİŞTEN DERS ALMA ZAMANI GELMEDİMİ?....

        Tük ulusunun bozulmadan devamını sağlamak için geleceğimizin temelini atacak olan anne baba adaylarının Türk ailesine uygun inançlı olarak yetiştirilmesi için gerekli ortamı devlet ve millet olarak sağlamak boynumuzun borcudur.

        Ne acıdır ki bulunduğumuz zaman içinde batı hayranlığı nedeniyle geleceğimizi yetiştirecek anne-baba adaylarımızın durumu içler acısı; okullarda dini inançlardan ve ailenin kutsallığından bi haber olarak yetişen evlatlarımız Türk ailesinin nasıl olduğunun farkında olmadan sosyal medya bağımlısı olarak yetişiyor. Anne baba olarak bizimde batıya karşı hayranlığımız varsa aile içindeki bağlar tamamen kopmaktadır.

        Biz kendi ecdadımızla gurur duyuyoruz kutlama günlerinde millet olarak her türlü organizasyonları yapmaktayız ama geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımıza eğitime başlamadan bu ruhu aşılayamıyoruz. Şu anda kullandığımız teknoloji ürünlerinin çoğunu Japonya’dan alıyoruz hiç düşünüyor muyuz veya araştırıyor muyuz eğitime ilk önce nasıl başlıyorlar; Japonya devlet olarak çocuklarını okula başlatmadan önce teknolojinin en son ürünlerini gösterir sonra Hiroşima ve Nagazaki’yi getirir orada çocuklara düşmanların ne yaptıkları anlatılır ve şimdiki durumdan daha iyi olunabileceği anlatılır. Ayrıca eğitim hayatı süresince ahlaki, kültürel değerlere ve karakter gelişimine büyük önem verilmektedir. Türk milleti olarak şanlı geçmişimizi tam anlamıyla araştırıp öğrenip ona göre yaşamamız gerekir. Aile bireylerinin hayatında bir sefer olsun Çanakkale Şehitliğini gezmesi ve bu devletin bize nasıl geldiğini anlaması gerekir.

        Batıya hayran olmamızı ve yaşantılarını benimsememizi sağlayan medya birilerinin desteğini alarak Türk ailesinin temeline dinamit yerleştirmeye çalışılıyor bizim anne-baba adaylarımız da bu durumun farkında olmadan yangına körükle gitmeye devam ediyor.

        Türk toplumunun en küçük temel taşı olan aile yapısı her yönden saldırı altında; medya anne ve anne adaylarımızın üzerinde çok büyük oyunlar oynamaktadır.Medya kadını bedeni üzerinden sömürmekte ve kendini diğer kadınlardan çirkin beceriksiz olduğu düşüncesini farklı yollarla empoze etmektedir. Bu ruh içinde olan kadınlarımız mutluluğu alışveriş mağazalarında ve güzellik salonlarında aramaya başlasalar da istedikleri huzuru bulamayınca aynaya baktıkça kendilerinden utanmakta, kendilerine saygıları kalmadığından psikolojik rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır; bu durum çevresindeki insanları da kaybetmesine veya onlarında psikolojik olarak zor durumda kalmalarına sebep olmaktadır. Anne ve anne adaylarımız gereksiz özentilerden kurtularak özüne dönerek kim olduklarını ne yapması gerektiğini düşünerek huzurlu ve mutlu olabilirler.

        Geleceğin anne baba adayları özgür olmak idealiyle aileden uzaklaştırılmakta, gayri meşru yaşantılar normalmiş gibi gösterilerek sinsi tuzaklara çekilmektedir. Bu tuzaklara kapılarak sözde bireysel özgürlük ve sınırsız serbestlik anlayışı ile Türk aile geleneği ve dini inançlara göre yaşamanın modasının geçtiği farklı yönlerle bilinçaltına işlendiğinden bütün değerlerden uzaklaştırılmaktadır. Kendi özünü unutan gençlerimizi kaybetmemek ve özüne dönmelerini sağlamak için kendini devletinin geleceğine adamış dürüst eğitimcilerden dini ve milli değerlerini öğrenmelerini sağlamamız gerekmektedir. Eğitimi yapboz haline getirip evlatlarımızı emanet edeceğimiz eğitimcilerinde emanet edilen değerlerin farkında olmadan görev başına getirilmesi toplumda geri dönüşü olmayan yaralar açılmasına sebep olmaktadır.  Toplumumuzda bu şekilde yaraların açılmaması için dini ve milli değerleri yaşamamız ve yaşanmasını sağlamakla olacaktır bunun içinde medyanın benliğimizi etki altına almasına müsaade etmemeliyiz.

        Türk ailesinin geleceği için millet olarak medya ile aramıza mesafe koymamız gereken üç ana unsur vardır; ilk olarak medyanın bizi tek bir yere odaklaması, ikinci olarak iç dünyamızda tahribat yapması ve son olarak da alışveriş gücümüzü zorlaması konularında çok dikkatli olmamız gerekir. Biz millet olarak kendi benliğimizi yitirmeden dini, milli değerlerimize sahip çıkabilirsek Türk milletini hiçbir düşman yıkamaz. 


   afsar391@hotmail.com (2017)

                                                         


  Yorumlar - Yorum Yaz
  Hava Durumu
  GÜLBAHÇE ANAOKULU

  GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE SAĞLAM 

  TEMELLER ÜZERİNDE İNŞAA EDELİM