MEDYA VE AİLEMİZ...


     
        Geleceğimiz olan çocuklarımız gözlerini dünyaya açtığı günden itibaren teknoloji ile tanışmaktadır. Anne baba olarak bizler çocuğumuza herşeyden önce kumanda nasıl kullanılacağını öğreterek bizi ve çevresindeki yakınlarını rahatsız etmesini engellediğimizi düşünmekteyiz. Ancak zamanla çok yanlış düşündüğümüzün farkında oluyoruz ama “atı alan üsküdarı geçti” misali evladımız sanal dünyanın içinde her türlü tehlikeye açık bir şekilde yüzmeye çalışmaktadır. Türk aile yapısına zarar vermek adına çocuklarımızın bilinç altına verilen gizli mesajlardan oluşan çizgi filmlerle iç dünyalarında yeni değişik kahramanlar oluşmaktadır. Aile büyüklerini örnek alacak evlatlarımız çizgi filmde adı geçen kahramanları örnek alarak büyümekte.

        Gözümüzden sakındığımız evlatlarımız yaşı ilerledikçe çizgi filmlerde bilinçaltına oluşan hayali kahramanlardan öğrendikleri ile kendini çevresine ispatlama uğruna farklı düşüncelere kapılmakta kendisine en çok da anne, baba ve çevresine verebileceği geri dönüşü olmayan maddi zarardan ziyade manevi zararlarla karşılaşılabileceği kaçınılmaz hale gelebilmektedir. Sosyal medya ve görsel medyada yayınlanan bazı proğramlarda önemsiz gibi görülen objelerde veya kişilerin hareketlerinde bilinç altımıza yerleşen hayat tarzını farkında olmadan benimseyerek Türk Ailesine yapılan gizli düşmanlıklara bilmeden hizmet etmiş olmaktayız.

        Gelişen teknolojinin hızına yetişemediğimiz gibi teknolojinin bizi ve evlatlarımızı robotlaştırıp esaret altına almasına seyirci kalabilmekte ve zaman zaman çevemizle olan bağlantımızı tamamen olmasa da kısmen kesebilmekteyiz. Aile veya arkadaş toplantılarında bir birimizin halini hatrını sormadan önce bulunduğumuz yerdeki Wifi şifresi sorulur oldu.Daha sonrasında hepimiz telefon, tablet ve bilgisayarlara odaklanıp insani hislerden uzak yalancı hislerin paylaşıldığı sanal aleme dalmaktayız.
        Anne Baba olarak bizler, öncelikle  kendimizi ve evlatlarımızı mümkün olduğu kadar sanal alemin esaretinden uzak tutmaya çalışalım.

        Geleceiğimizin teminatı olan evlatlarımıza, Türk Aile yapısının önemini aşılayarak dış güçlerin tuzağına düşürmeyelim. Devletine, Milletine,  Vatanına sahip çıkan eğitimcilere emanet edelim.

     afsar391@hotmail.com (2017)  Yorumlar - Yorum Yaz
  Hava Durumu
  GÜLBAHÇE ANAOKULU

  GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE SAĞLAM 

  TEMELLER ÜZERİNDE İNŞAA EDELİM