İNSAN KENDİNİ NE ZAMAN VE NEDEN SORGULAMA İHTİYACI DUYAR?

    İNSAN KENDİNİ NE ZAMAN VE

    NEDEN SORGULAMA İHTİYACI DUYAR


    İ
  nsanoğlu olarak fıtratımızda vardır başımız sıkışmadığı, çıkmaza düşmediğimiz sürece manevi değerleri unuttuğumuz için hatırlamak istemiyoruz ya da bizim hatırlamamamız için bazıları bayağı uğraş vermektedir ve bunu da başarmıştır. Yalnız bizi yoktan var eden bizi bizden daha iyi bilen Allah c.c. bize kendini hatırlattığında da yaptıklarımızı unutup isyan etmeye başlıyoruz. Kendimizi sakin kafayla bir sorgulasak; bize maddi hiçbir külfeti olmayan Allah’ın istediği şeyleri devamlı erteleyip de maddi yönden külfetli olan nefsimizin istediklerini yapmayı tercih ettiğimizin farkına varmamız uzun sürmeyecektir.

        2020 yılı afetlerle başladı sonrasında gözle görülmeyen bir virüsle devam etmektedir. Bu virüs hakkında bir sürü yorumlar yapıldı biyolojik savaş, herhangi bir hayvandan bulaşması gibi, lakin hiç kimse birde madalyonun diğer tarafını görmedi veya görmek istemedi. Dünyada Müslümanlara ve Türklere yapılan haksızlıklar, kendimizi Müslüman olarak gören bizlerin zevkusefa içinde ahireti unutmuş olması birde dini bilgileri saptırarak insanların kafalarını bulandıran sözde din âlimlerinin yetiştirdiği gençlerin İslam dinini tam anlamıyla nasıl öğreneceğini araştırmak yerine Allah’ın gönderdiği İslam dinini öğreten yaşantısıyla insanlığa yol gösterici olan Hz. Muhammet Sav. sorgulayan hatta inanmayan gençlik yetişmekte olduğunu düşünürsek bu değerler için canlarını veren ecdadımızın bize emanet ettiği bu vatanın nereye gittiğini düşünmemek elde değil.

        Gözle göremediğimiz ama insanlar arasında hızla yayılan bu virüs günlük yaşantımızda hiç önem vermediğimiz bazı şeylerin ne kadar değerli olduğunu hatırlattı. Yakın akrabalarımızdan hatta Anne Babamızdan bile uzak durmak zorunda kalmamız dostlarımızla tokalaşıp kucaklaşmanın bile ne kadar değerli olduğunu fark ettik ama dünya üzerine yayılan ve en güçlü olarak bildiğimiz devletlerin bile aciz kaldığı virüsün bize ahiretinde ne kadar yakın olduğunu hatırlattı.

        İnşallah bu günler de kısa zamanda geçecektir lakin Müslüman Türk olarak kendimize bir ders çıkartarak geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine atmaya çalışmalıyız. Türk Milletinin dünya üzerinde yine Türk ten başka dostu yoktur her fırsatta yolumuza taş koymaya çalışılmaktadır tabi içimizdeki hainleri de sayarsak bu milletin işi gerçekten çok zor durumdadır. İçinde bulunduğumuz bu zor durumlardan ancak geleceğimiz olan evlatlarımızı yetiştirirken kimlere emanet ettiğimize dikkat etmemiz gerekmektedir.

         Bu milletin ve aziz vatanın selameti için gece gündüz çalışanlara geleceğimizi emanet edersek yetişen gençlik dini değerlerini bilerek ve vatansever olarak yetişecektir. Daha sonra çıkmaza düştüğünde evvela kendi nefsini nasıl sorgulayacağını çevresinde suçlu aramayacağını bilecektir. Her daim nefsimizin muhasebesini yaparsak öncelikle devletin ve milletin menfaatini düşünürsek içimizdeki ve dışarıdaki düşmanlar hiç bir şey yapamayacaktır.

  12.09.2020.

  afsar391@hotmail.com  Hava Durumu
  GÜLBAHÇE ANAOKULU

  GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE SAĞLAM 

  TEMELLER ÜZERİNDE İNŞAA EDELİM